Aegon Życie

3,8/5
Na podstawie 60 opinii
ul. Wołoska 5, 02-675 Warszawa

Przedsiębiorstwo dziś znane nam pod nazwą Aegon działa na polskim rynku od 1999 roku. W rękach obecnego właściciela znalazło się w roku 2005. Holenderska centrala może poszczycić się historią sięgającą pierwszej połowy XIX wieku, kiedy to powstała pierwsza z tworzących ją potem instytucji. Dziś jest to jeden z globalnych graczy realizujący usługi dla milionów klientów. Obecnie polski oddział proponuje dość szeroki wachlarz zasługujących na dobre opinie produktów. Obejmują zarówno ubezpieczenia majątkowe, jak i podróżne, inwestycyjne, zdrowotne czy na życie. 

Polisa ubezpieczeniowa
11
Pozycja rynkowa w Polsce
476 mln
Wypłacone odszkodowania (w ub. roku)
Logo Google
3.4/5
Logo Facebook
Brak ocen
Logo Absolvent
4.8/5
Logo Panorama Firm
Brak ocen
Logo Gowork
Brak ocen
Logo Opinie24
3/5

Początek konsolidacji, której efektem było powstanie firmy Aegon w jej obecnej postaci, ma miejsce pod koniec lat 60-tych. Wskutek połączeń mniejszych podmiotów powstają wówczas firmy AGO i Ennia. Z kolei do ich fuzji dochodzi w 1983. Wówczas to na rynku pojawia się nowy, silny gracz pod obecną nazwą z siedzibą w Hadze.

W ciągu kolejnych lat firmie udaje się skutecznie ekspandować na inne rynki. Staje się silnie obecna m.in. w Wielkiej Brytanii, a także Stanach Zjednoczonych. Dziś działa także w Kanadzie, Brazylii, Meksyku, Węgrzech, Rumunii, Słowacji, Czechach, Turcji, Hiszpanii, Chinach, Japonii, Ameryce Północnej i Indiach.

Aegon przygotował portal klienta umożliwiający zgłoszenie szkody i załatwienie innych spraw, w tym pobranie druków. Od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 18 działa też infolinia pod numerem: 801 300 900.

Ubezpieczenie na życie w ofercie Aegon

Polisa Spokojna Przyszłość zapewnia Sumę Ubezpieczenia w wysokości nawet do miliona złotych. To czyni z tej oferty propozycję realnego zabezpieczenia rodziny – tu opinie powinny być zgodne. Minimalna wysokość SU to 10 tys. zł (a poniżej 30 tys. ubezpieczyciel zbiera jedynie podstawowe informacje o stanie zdrowia), najtańsza możliwa składka wynosi natomiast 49 zł. To propozycja dla klientów w wieku 18- 66 lat. Umowa może trwać od 5 do 40 lat, z tym że nie dłużej niż do 70 roku życia. Polisę Spokojna Przyszłość można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka, np. poważne zachorowanie czy pobyt w szpitalu.

Z kolei bezpośrednio z myślą o kredytobiorcach przygotowany został produkt Bezpieczna Spłata, który zapewnia wypłatę świadczenia w razie śmierci. W tym przypadku suma ubezpieczenia może wynosić od 100 tys. do 500 tys. zł, minimalna składka to 101 zł. Co istotne, jest to produkt ze zwrotem składki, przy czym ilość kapitału do wypłacenia zależy od długości trwania umowy. Na 100% możemy liczyć tylko jeśli zawarliśmy ją na 25 lat. Produkt jest proponowany klientom w wieku do 56 lat.

Propozycje Aegon w zakresie ochrony zdrowia

Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania w Aegon, pozwala na ustalenie sumy ubezpieczenia w wysokości nawet miliona zł. W razie niektórych zachorowań możemy w praktyce liczyć na sumę świadczeń ją przekraczającą. Polisa jest dostępna w kilku wariantach,  onkologicznym, onkologiczno-kardiologicznym i rozszerzonym. Cechuje się ona przy tym nader szerokim zakresem. Oczywiście, tak czy inaczej, należy się zapoznać ze szczegółowymi definicjami i wykluczeniami i wykorzystać kalkulator. Ofercie towarzyszy pakiet assistance.

Trwały uszczerbek na zdrowiu to ubezpieczenie na sumę od 50 tys. do 200 tys. zł. Może kosztować od 39 zł miesięcznie. Jest to polisa dostępna dla osób do 60 roku życia w czterech wariantach o różnym zakresie. Umowę zawieramy na 5 lat. Tutaj także mamy do dyspozycji pakiet assistance.

Ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu możemy nabyć w wariancie podstawowym, który zapewnia nam świadczenia w razie hospitalizacji po wypadku, oraz rozszerzonym, obejmującym też choroby. To ubezpieczenie pozwala nam na otrzymanie od 100 do nawet 500 zł za dzień hospitalizacji. Jest dostępne do wieku 61 lat i umowa także jest pięcioletnia. Podobnie jak polisę NNW (także obejmującą pobyt w szpitalu) dostępną w sześciu wariantach różniących się wysokościami świadczeń.

W ofercie Aegon znajdziemy ponadto Dodatkowe ubezpieczenie chorobowo-wypadkowe w razie:

  • trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
  • trwałego inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem,
  • całkowitej i trwałej niezdolności do pracy,
  • śmierci spowodowanej nieszczęśliwym wypadkiem,
  • operacji medycznych.

Dostępne jest w dwóch wariantach różniących się zakresem. Umowa także jest pięcioletnia i dostępna do wieku 61 lat.

Produkty inwestycyjne i emerytalne proponowane przez Aegon

Plan na Przyszłość + jest terminowym ubezpieczeniem na życie z UFK i możliwością nabycia go w ramach rachunku IKE lub IKZE. Umowa zawierana jest na okres 5 do 30 lat i dostępna dla osób w wieku do 66 lat. Zależnie od wariantu (bardziej inwestycyjnego lub ochronnego) suma ubezpieczenia w razie śmierci może przekraczać 700 tys. zł. W razie śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego będzie to nawet 2 mln zł. Minimalna wysokość składki miesięcznej to 150 zł.

Innym produktem jest Invest One, w którym musimy zasilić rachunek kwotą 10 tys. zł, a następnie możemy wpłacać dodatkowo min. 500 zł. Umowa jest pięcioletnia. Z myślą emeryturze przygotowano ponadto produkt Kapitalna Przyszłość. Produkt ten jest złożony z dwóch umów. Na życie i dożycie, oraz na życie z UFK i opcją przeniesienia części składki na rachunki IKE lub/i IKZE. Umowa jest dostępna do wieku 55 lat i może obowiązywać 10, 15, 20, 25 lub 30 lat.

Ikona waga

Chcesz porównać ubezpieczenia na życie
z najlepszych Towarzystw?

Wybierz dobrą polisę i nie przepłacaj!

Opinie

Ikona waga

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Sprawdź z nami dopasowane oferty!

Strefa wiedzy