Allianz Życie

4,1/5
Na podstawie 888 opinii
ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa

Ubezpieczenie na życie w Allianz to możliwość kompleksowej ochrony dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

Niemieckie przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe Allianz uruchomiło swój polski oddział w 1997 roku. Od tego czasu firma ta wypracowała sobie u nas stabilną pozycję blisko czołówki w branży, a niebawem zajmie miejsce u szczytu.

Polisa ubezpieczeniowa
2
Pozycja rynkowa w Polsce
1982 mln
Wypłacone odszkodowania (w ub. roku)
Logo Google
4.2/5
Logo Facebook
3.3/5
Logo Absolvent
4.8/5
Logo Panorama Firm
Brak ocen
Logo Gowork
Brak ocen
Logo Opinie24
3.8/5

Historia Alianz 

Historia firmy Allianz rozpoczyna się w Niemczech w 1890 roku. Już trzy lata później w Londynie otwarty został pierwszy oddział zagraniczny, niebawem rozpoczęto działalność także na rynku amerykańskim. Kolejne dekady to dalszy rozwój i wchłanianie innych firm z rynku niemieckiego. W latach 30-tych Allianz rozpoczyna trwającą nadal działalność badawczą w zakresie redukcji ryzyka związanego z użytkowaniem rozmaitych materiałów i wyrobów przemysłowych.

W okresie powojennym firma kontynuuje ekspansję, nową jej dynamikę nadają przemiany ostatniej dekady XX w. i otwarcie rynków wschodnich. Po przejęciu większości udziałów francuskiej firmy AGF Allianz staje się największym przedsiębiorstwem ubezpieczeniowym na świecie.

Po wejściu do Polski w 1997 roku Allianz szybko uzyskał tutaj silną pozycję, którą zajmuje do dziś. Przejęcie aktywów Avivy zmienia jego sytuację zasadniczo – czyni z niego jednego z gigantów tego rynku. I bez tego możemy jednak mówić o niezwykle silnym, stabilnym podmiocie, za co z pewnością w dużej mierze odpowiadają dobre opinie klientów i bogata oferta.

Oferta Allianz

Obecnie polscy odbiorcy mają do wyboru szeroki katalog produktów zaspokajających wszystkie główne potrzeby. Są tu więc m.in. polisy dla kierowców, mieszkaniowe, oczywiście na życie, NNW, czy emerytalne oraz inwestycyjne, gdzie różnorodnych produktów tego typu jest szczególnie dużo. Rozwinięta jest także oferta ubezpieczeń osobowych.

Jakie ubezpieczenia oferuje Allianz?

Plan pełnej ochrony 

To ubezpieczenie, które jest nie tylko zabezpieczeniem dla Twoich bliskich na wypadek, gdyby Cię zabrakło, ale także gwarantuje ochronę w razie choroby czy wypadku. Masz możliwość skorzystania z ochrony ubezpieczeniowej aż do 99 roku życia, a także możesz objąć ubezpieczeniem swoje pociechy. Co obejmuje ubezpieczenie? Sytuacje takie jak: 

  • śmierć,
  • śmierć wskutek wypadku lub wypadku komunikacyjnego,
  • poważne zachorowanie,
  • utratę samodzielności,
  • leczenie w szpitalu, 
  • przeprowadzenie operacji,
  • rentę, w przypadku, gdyby Cię zabrakło,
  • leczenie za granicą w razie poważnego zachorowania,
  • uszczerbek na zdrowiu,
  • assistance onkologiczny oraz wypadkowy.

Opieka medyczna bez granic 

To rozwiązanie dedykowane tym, którzy często przebywają poza terytorium Polski i nie chcą martwić się kosztami, które musieliby ponieść w sytuacji leczenia za granicą. Co proponuje ubezpieczyciel? Zorganizowanie oraz finansowanie leczenia za granicą do 2 mln euro, a także zwrot kosztów za zakup leków po powrocie do Polski. Masz także możliwość wyboru placówki, w której chcesz się leczyć spośród 3 rekomendowanych przez ubezpieczyciela. Dodatkowo, w ramach polisy, ubezpieczysz również swoje dzieci. Nie musisz martwić się o zorganizowanie oraz pokrycie kosztów powrotu do domu czy wydatków związanych z zakwaterowaniem za granicą. Opieka medyczna bez granic to bogaty pakiet usług medycznych. 

Bezpieczne Życie

To z kolei polisa, która zabezpieczy Ciebie i bliskich w różnych nieprzewidzianych sytuacjach życiowych. Ubezpieczenie obejmuje takie sytuacje jak: śmierć, osierocenie dzieci, poważne zachorowanie czy pobyt w szpitalu. Możesz liczyć na assistance pogrzebowy, pomoc medyczną po poważnym zachorowaniu czy pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów leków po pobycie w szpitalu. W ramach polisy masz możliwość dopasować zakres ochrony do swoich oczekiwań i potrzeb, dlatego Allianz oferuje także leczenie specjalistyczne ubezpieczonego, świadczenie za uraz niepowodujący trwałego uszczerbku na zdrowiu czy świadczenie za urodzenie dziecka. Warto przyjrzeć się tej ofercie i umowom dodatkowym, ponieważ jest to kompleksowo opracowane ubezpieczenie o charakterze ochronnym. 

Plan na dziś i jutro 

Jest rozwiązaniem dla tych, którzy oprócz ochrony dla siebie i najbliższych na wypadek losowych zdarzeń szukają także możliwości inwestowania środków. To połączenie funkcji ochronnej oraz inwestycyjnej w jednej polisie. W ramach ubezpieczenia dostępnych jest wiele wariantów, o które można rozbudowywać produkt m.in. leczenie za granicą w razie poważnego zachorowania czy miesięczną rentę na wypadek, gdyby Cię zabrakło.

IKE Specjalnie dla Ciebie 

Jest to produkt emerytalny, który pozwoli Ci gromadzić i pomnażać kapitał na korzystnych warunkach, dzięki ulgom podatkowym. To forma dodatkowego oszczędzania na emeryturę w ramach III filaru. Wygodny produkt, który jednak wiąże się z ryzykiem, dlatego przed zawarciem umowy warto dowiedzieć się, jak pieniądze na koncie będą zarządzane. 

NNW indywidualne

To klasyczne ubezpieczenie, które jest dostępne w ramach 3 wariantów z różnymi zakresami ochrony dla dzieci oraz dorosłych. 

Komunikacja z klientami

Tak jak jest to obecnie powszechnie przyjęte u dużych, dbających o opinie podmiotów, klienci Allianz mają do dyspozycji portal klienta przygotowany w wariantach właściwych dla danego typu produktu. W przypadku niektórych polis przy zakupie może nam pomóc kalkulator. Zgłoszenie szkody może zostać dokonane poprzez przejrzysty dedykowany serwis. Równolegle rzecz jasna od poniedziałku do piątku działa infolinia pod numerem 48 224 224 224.

 

Ikona waga

Chcesz porównać ubezpieczenia na życie
z najlepszych Towarzystw?

Wybierz dobrą polisę i nie przepłacaj!

Opinie

Ikona waga

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Sprawdź z nami dopasowane oferty!

Strefa wiedzy