Aviva Życie

3,8/5
Na podstawie 1425 opinii
ul. Inflancka 4B, 00-189 Warszawa

Choć marka Aviva Życie bezpośrednio funkcjonuje w Polsce dopiero od 2009 roku, to mówimy o firmie, która działa na naszym rynku już od roku 1992. To jeden niekwestionowanych jego liderów i wkrótce jego pozycja będzie jeszcze silniejsza. Poznaj opinie klientów o AVIVA.

Polisa ubezpieczeniowa
3
Pozycja rynkowa w Polsce
1479 mln
Wypłacone odszkodowania (w ub. roku)
Logo Google
4.8/5
Logo Facebook
2.8/5
Logo Absolvent
4.8/5
Logo Panorama Firm
Brak ocen
Logo Gowork
Brak ocen
Logo Opinie24
2.8/5

Historia Avivy

Brytyjska Aviva to jedna z najdłużej działających firm w branży ubezpieczeniowej. Jej historia sięga końcówki XVII wieku. Kolejne przejęcia i zmiany form organizacyjnych budowały na przestrzeni wieków potęgę firm, które w 2002 utworzyły nowy byt pod nazwą Aviva. Połączeniu uległy wówczas aktywa przedsiębiorstw Norwich Union, General Accident oraz Commercial Union. To właśnie ta ostatnia marka była nam znana w Polsce od pierwszej połowy lat 90-tych, zyskując zaufanie o pozytywne opinie coraz szerszego grona klientów. Jeszcze przed przemianowaniem aktywów CU na Aviva firma ta obsługiwałą w Polsce ponad 3 mln klientów i zdobyła pozycję lidera w obszarze ubezpieczeń na życie i produktów emerytalnych. Sukcesy te były rezultatem m.in. dobrej współpracy z bankami czy popularności samych produktów, spośród których wymienić należy np. polisę Nowa Perspektywa.

Pomimo upływu kolejnych kilkunastu już lat, Aviva nadal nie oddaje pola konkurentom, stawiając m.in. na innowacje – taką była choćby pierwsza polisa dostępna zupełnie on-line, Smart Life. W efekcie, bez względu na opinie plasuje się w ścisłej czołówce na polskim rynku, ciesząc się ogromnym, już niemal dziesięcioprocentowym udziałem w składce przypisanej w dziale i! Co dalej? Dalej będzie tylko lepiej, bo na horyzoncie jest wejście polskiego oddziału w skład grupy Allianz.

Obecnie oferta TU Aviva w Polsce wychodzi naprzeciw wszystkim typowym potrzebom konsumentów, proponując ubezpieczenia pojazdów, mieszkaniowe, podróżne czy na życie i zdrowie. Dostępne są także produkty emerytalne i inwestycyjne. W ramach oferty dla klientów indywidualnych Aviva oferuje szereg umów, których zakres można dowolnie modyfikować według potrzeb. 

Jakie umowy ma w ofercie Aviva?

Twoje Życie 

Jest to ubezpieczenie na życie, które pozwala klientowi wybrać wyższą sumę ubezpieczenia w określonym momencie (np. wtedy, gdy ubezpieczony spłaca kredyt hipoteczny). W ramach tego ubezpieczenia na klienta czeka aż 16 umów dodatkowych o charakterze zdrowotnym, a także wypadkowym. O co można rozszerzyć podstawowy wariant? Przede wszystkim o sytuację, gdy ubezpieczony poważnie zachoruje czy będzie potrzebował pomocy w leczeniu poza granicami Polski. Można także zdecydować się na pakiet, który daje możliwość monitorowania swojego stanu zdrowia poprzez dostęp do bezpłatnych badań kontrolnych. 

Nowa Perspektywa

To polisa, która zapewnia nie tylko ochronę życia i zdrowia, ale także dostęp do różnych ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. Dostosujesz ochronę do swoich potrzeb. Jest to ubezpieczenie mieszane, które ma charakter ochronny oraz inwestycyjny. 

JuniorGO

To z kolei propozycja, dla tych, którzy nie szukają jedynie ubezpieczenia na życie, ale chcą także zabezpieczyć przyszłość swojej pociechy. Jest to ubezpieczenie ochronne, ale również plan inwestycyjny stworzony z myślą o Twoim dziecku.

Opiekun VIP oraz Bonus VIP

To propozycja dla tych, którzy chcą ubezpieczyć się na życie na wysokie sumy i potrzebują kompleksowej ochrony również w zakresie zdrowia. Możesz zabezpieczyć się w razie wypadku czy niezdolności do pracy. Masz także możliwość długoterminowego oszczędzania na życie. Jeśli interesuje Cię przede wszystkim pomnażania kapitału, Aviva ma w swojej ofercie ubezpieczenie inwestycyjne Bonus VIP ze składką jednorazową. 

Produkty emerytalne

W Avivie otworzyć także Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) czy Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) oraz w ramach programów oszczędnościowych w formie ubezpieczeń na życie. Aviva oferuje także Gwarantowaną Rentę Kapitałową, która zapewnia wypłatę dodatkowego kapitałowego świadczenia emerytalnego. Przedsiębiorcy oraz instytucje mogą liczyć na ubezpieczenia grupowe takie jak Opiekun, Opiekun VIP czy Zespół, a także Pracownicze Programy Emerytalne. 

Z kolei Ci, którzy zdecydują się na ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, mogą wybierać spośród funduszy o zróżnicowanych profilach lokat. 

Kontakt z Avivą

Komunikację z ubezpieczycielem usprawnia portal klienta MojaAviva. Za jego pośrednictwem możemy zarówno nabywać produkty, jak i wykonać zgłoszenie szkody. Infolinia po numerem 48 22 557 44 44 działa od poniedziałku do piątku. Rozbudowane witryny TU Aviva oferują także m.in. kalkulator ułatwiający bliższe przyjrzenie się ofercie niektórych polis, np. inwestycyjnych.

Ikona waga

Chcesz porównać ubezpieczenia na życie
z najlepszych Towarzystw?

Wybierz dobrą polisę i nie przepłacaj!

Opinie

Ikona waga

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Sprawdź z nami dopasowane oferty!

Strefa wiedzy