Cardif

4,4/5
Na podstawie 162 opinii
ul. plac Piłsudskiego 2, 00-073 Warszawa

Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A. działa na naszym rynku już od drugiej połowy lat 90-tych. Czyni go to jednym ze starszych spośród tutejszych graczy i pomaga budować dobre opinie. Jest to podmiot należący do BNP Paribas i jak do tej pory bancassurance było jednym z najważniejszych przedmiotów jej działalności. Obecnie uległa ona jednak rozszerzeniu. Cardif zdecydowanie jest wobec tego wartą uwagi, niezależnie od tego, czy korzystamy bądź zamierzamy korzystać z produktów bankowych. 

Polisa ubezpieczeniowa
18
Pozycja rynkowa w Polsce
42 mln
Wypłacone odszkodowania (w ub. roku)
Logo Google
4.1/5
Logo Facebook
Brak ocen
Logo Absolvent
4.6/5
Logo Panorama Firm
Brak ocen
Logo Gowork
Brak ocen
Logo Opinie24
Brak ocen

Cardif jest z nami już ponad dwie dekady

Francuska grupa ubezpieczeniowa Cardif powstała w 1973 roku, jej historia dobiega więc już półwiecza. W grupie Paribas znalazła się w 1998 roku. Dość szybko okrzepła na rynku rodzimym i zaczęła ekspansję na kolejne – 1989 na włoski, belgijski i hiszpański. Lata 90-te przyniosły obecność w Argentynie i Chile, następnie w Polsce, Czechach i na Węgrzech. W ciągu kolejnej dekady stała się graczem globalnym. Jest obecny w 35 krajach i będącym jednym z najważniejszych podmiotów w branży bancassurance.

Taka sama była rola Cardif w Polsce jednak firma postanowiła zawalczyć także o inne sektory rynku. Już w 2019 roku rozpoczęła sprzedaż polis na życie i zdrowie niepowiązanych z produktami finansowymi, choć dystrybuowanych za pośrednictwem banku. Cardif ekspansję tą poprzedził solidnym zbadaniem rynku, ustając m.in. opinie Polaków na temat systemu ochrony zdrowia i emerytalnego. Choć rynek polis oszczędnościowych obecnie nie przeżywa dynamicznego rozwoju, to korzystanie z usług prywatnych w zakresie ochrony zyskuje w naszym kraju na popularności. M.in. na te potrzeby odpowiedzieć ma zaktualizowana oferta Cardif.

Jakie polisy na życie nabędziemy w banku?

Nadal naczelnym kanałem dystrybucji polis Cardif są oddziały BNP Paribas. Tam właśnie możemy nabyć np. polisę Plan na życie będącą indywidualnym ubezpieczeniem na życie i zdrowie. Możliwa do ustalenia suma ubezpieczenia wynosi od 100 tys. do nawet 500 tys. zł. Taka kwota może być dostępna w razie śmierci, ale też całkowitej niezdolności do pracy albo niezdolności do samodzielnego życia. Jako że mamy tu wąski zakres ubezpieczenia, jest to prosty produkt, wyłączenia odpowiedzialności są tu dość typowe.

Kolejną propozycją jest Plan na Wypadek z sumą ubezpieczenia mogącą wynosić 200 tys. zł.

Zakres tego ubezpieczenia obejmuje:

a) Zgon Ubezpieczonego w następstwie Nieszczęśliwego wypadku;

b) Zgon Ubezpieczonego w następstwie Nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego;

c) Pobyt Ubezpieczonego w Szpitalu w następstwie Nieszczęśliwego wypadku;

d) Inwalidztwo Ubezpieczonego w następstwie Nieszczęśliwego Wypadku;

e) Trwały Uszczerbek na Zdrowiu Ubezpieczonego w następstwie Złamania kości;

W banku nabędziemy także Plan Wsparcia W Chorobie. Suma ubezpieczenia może tu wynosić do 225 tys. zł dla osób w wieku do 45 lat. W przypadku starszych limit ten gwałtownie maleje.

Są to więc produkty zdolne zapewnić rzeczywistą ochronę ubezpieczeniową dla osób naprawdę ich potrzebujących. A więc zwłaszcza tych, na których barkach spoczywa byt rodziny. Warto więc śledzić, jakie propozycje te zbierają opinie.

Propozycje Cardif z zakresu ochrony zdrowia

Do dyspozycji klientów jest  Plan na zdrowie, gdzie operatorem jest Luxmed, dostępny w trzech pakietach oraz w wariancie indywidualnym i rodzinnym. Oznacza to rozpiętość wysokości składek od 70 do 390 zł. Cardif nie wymaga przy nabywaniu tego ubezpieczenia wypełnienia ankiety medycznej. Jest ono jednak przeznaczone tylko dla klientów w wieku do 65 roku życia. Dzieci mogą być nim objęte do wieku 18 lat lub 26 jeśli kontynuują naukę. Jak zawsze należy zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności oraz listą świadczeń, które nie są objęte ubezpieczeniem. W jednym i drugim przypadku są to jednak dość typowe zapisy.

Za pośrednictwem banku BNP Paribas możemy się także ubezpieczyć np. od utraty źródła dochodu. Na skutek utraty pracy, pobytu w szpitalu, a także niezdolności do pracy. Suma ubezpieczenie może tu wynosić od 6 do 12 tys. zł, a wysokość składki od 20 do 28 zł. W zakresie tej polisy znajduje się też pakiet assistance obejmujący pomoc psychologa i wsparcie przy poszukiwaniu pracy.

Zgłoszenie szkody w Cardif, tak jak jest to obecnie szeroko przyjęte, może zostać dokonane poprzez portal klienta. Przygotowane zostały stosowne formularze, dzięki którym możemy złożyć czy też uzupełnić złoszenie. Rzecz jasna istnieje też infolinia pod numerem 801 801  111 lub +48 22 319 00 00. Działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.

 

Ikona waga

Chcesz porównać ubezpieczenia na życie
z najlepszych Towarzystw?

Wybierz dobrą polisę i nie przepłacaj!

Opinie

Ikona waga

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Sprawdź z nami dopasowane oferty!

Strefa wiedzy