Compensa Życie

4,3/5
Na podstawie 1864 opinii
ul. Aleje Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa

Compensa działa w naszym kraju od praktyczne od początku rynkowych przemian. Powstała w 1990 roku, przez pierwszych kilka miesięcy nosząc nazwę Varsovia SA. Od lat jest jednym z przedsiębiorstw kontrolowanych przez Vienna Insurance Group, a więc austriackie przedsiębiorstwo będące jedną z największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środokowo-Wschodniej. Obecnie Compensa proponuje ofertę zaspokajającą praktycznie wszystkie potrzeby przeciętnego konsumenta. To przekłada się na korzystne i opinie i pozwala jej należeć do zdecydowanych liderów branży.

Polisa ubezpieczeniowa
5

Compensa Życie

5
Pozycja rynkowa w Polsce
906 mln
Wypłacone odszkodowania (w ub. roku)
Logo Google
4.7/5
Logo Facebook
Brak ocen
Logo Absolvent
4.7/5
Logo Panorama Firm
Brak ocen
Logo Gowork
Brak ocen
Logo Opinie24
3.4/5

Vienna Insurance Group już na początku lat 90-tych rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne, w tym krajów byłego bloku wschodniego. Obecnie należą do niej przedsiębiorstwa m.in. w Niemczech, Włoszech, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Serbii, Macedonii, Bułgarii, Rumunii, na Węgrzech, w Gruzji, krajach bałtyckich.
Klienci korzystający z usług TU Compensa mają do dyspozycji dobrze rozbudowany serwis. Łatwo odnajdziemy w nim portal klienta i poszczególne funkcje służące konkretnym zadaniom. Wyślemy zgłoszenie szkody, sprawdzimy notowania funduszy, wykorzystamy kalkulator.

Kupujemy ubezpieczenie na życie z oferty Compensa

Jednym pierwszoplanowych produktów Compensy jest tu z pewnością polisa Maxima, łącząca szereg funkcji: ochronę życia, zdrowia, a także gromadzenie kapitału. Ostatni cel realizowany jest zarówno za pomocą klasycznego komponentu na życie i dożycie, jak i rachunku w ramach UFK. Składka jest dzielona pomiędzy je oba oraz koszty samej ochrony. Umowę zawieramy na czas niekreślony, jednak wygaśnie wraz z osiągnięciem wieku 67 lat. Polica Cmpensa Maxima może być rzecz jasna rozszerzona o szereg dodatkowych ryzyk z zakresu ochrony życia, NNW, zachorowań.
Gwarancja Ochrona Optima to z kolei terminowe ubezpieczenie na życie, które może nas chronić aż do 75 roku życia, do polisy włączymy także współmałżonka/partnera i dzieci. W podstawowym zakresie znajduje się śmierć i zdiagnozowanie choroby śmiertelnej, również możemy go rozszerzyć o szereg ryzyk.

Gwarancja Komfort to indywidualne ubezpieczenie na życie i dożycie. Compensa Gwarancja Renta z kolei zapewnia w razie wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego pracę dożywotnie świadczenie rentowe.
Do dyspozycji klientów jest także polisa Flexi Plus. To indywidualne ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ze składką jednorazową. Odbiorcom poszukującym propozycji atrakcyjnych cenowo Compensa proponuje polisy Między Nami (do 55 roku życia) oraz Między Nami Gold (do 57).
Wreszcie, przygotowano rozwiązanie dedykowane klientom chcącym wykorzystać produkt ubezpieczeniowy w ramach rachunku IKZE.

Ubezpieczamy się od wypadków i na podróż

NNW Indywidualne w Compensie zapewnia ochroną w Polsce i za granicą. Może być rozszerzone m.in. o zwrot kosztów leczenia, kosztów rehabilitacji, zakupu środków specjalnych, przekwalifikowania zawodowego w przypadku niepełnosprawności, OC w życiu prywatnym, zachorowanie na nowotwór.
Compensa proponuje też alternatywę dla zwykle niezasługującego na dobre opnie typowego ubezpieczenia szkolnego NNW. Ten produkt dostępny jest w trzech wariantach różniących się sumą ubezpieczenia i limitami. Może chronić ubezpieczonych w wieku do 20 lat.
Ubezpieczenie turystyczne Compensa Voyage obejmuje NNW, koszty leczenia, assistance, ochronę bagażu, a także OC w życiu prywatnym.

Ochrona zdrowia w ofercie TU Compensa

Polisa Compensa Zdrowie dostępna jest w pięciu wariantach różniących zakresem. Zapewnia ona ubezpieczonemu:

  • konsultacje lekarzy, w tym specjalistów, niekiedy profesorskie;
  • szereg rodzajów badań diagnostycznych;
  • opiekę przedporodową;
  • profilaktykę stomatologiczną;
  • rehabilitację;
  • dostęp do całodobowej infolinii.

Realizacja świadczeń odbywa się w sieci placówek Luxmed.
Compensa MULTI Zdrowie występuje w dwóch wariantach i pozwala uzyskać natychmiastowy dostęp do bardziej zaawansowanych świadczeń. Takich, jak m.in. ambulatoryjne zabiegi chirurgiczne i różnego rodzaju specjalistyczna diagnostyka, szczepienia, czy wizyty domowe. Można rozszerzyć tą polisę o zasiłek szpitalny i świadczenie operacyjne. Jedno i drugie jest ponadto dostępne jako autonomiczne produkty.

Chronimy całą rodzinę wraz z majątkiem

Compensa Rodzina to produkt łączący ubezpieczenia osobowe i majątkowe, przygotowany z myślą o osobach wspólnie prowadzących gospodarstwo domowe. Może być pomocne jednak także właścicielom i najemcom domów lub mieszkań.
Dla osób poszukujących przede wszystkim skutecznego zabezpieczenia mienia przeznaczona jest natomiast polisa Compensa Mój Dom II. Jest ona pakietem ubezpieczeń majątkowych opartych na formule all risk.

Ikona waga

Chcesz porównać ubezpieczenia na życie
z najlepszych Towarzystw?

Wybierz dobrą polisę i nie przepłacaj!

Opinie

Ikona waga

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Sprawdź z nami dopasowane oferty!

Strefa wiedzy