Generali Życie

3,7/5
Na podstawie 1680 opinii
ul. Postępu 15B, 02-676 Warszawa

Generali weszło - a może należałoby powiedzieć powróciło - na polski rynek w 1998 roku; i zdecydowanie nie zmarnowało tych już z górą dwóch dekad. Z kilkuprocentowym udziałem w składce przypisanej należy dziś do ścisłej czołówki zakładów oferujących polisy na życie. Sprawdź opinie o ubezpieczeniach Generali na życie.

Polisa ubezpieczeniowa
6

Generali Życie

6
Pozycja rynkowa w Polsce
915 mln
Wypłacone odszkodowania (w ub. roku)
Logo Google
3.8/5
Logo Facebook
3.8/5
Logo Absolvent
4.8/5
Logo Panorama Firm
Brak ocen
Logo Gowork
Brak ocen
Logo Opinie24
2.2/5

Historia Generali 

Po wszystkich dziejowych burzach, jakie przetoczyły się przez nasz kraj, dawne tradycje poszczególnych firm mają ograniczone znaczenie, o ile ktoś umiejętnie nie wykorzysta ich marketingowo. Dla porządku jednak przypomnijmy: Generali to jeden z najstarszych spośród podmiotów oferujących polisy ubezpieczeniowe na naszych ziemiach. Firma pojawiła się tu zaledwie kilka lat po własnym powstaniu w Trieście we Włoszech, już w latach 30-tych XIX wieku. Po stu latach, w okresie II RP, jej oddziały funkcjonowały w szeregu ważniejszych ośrodków.

Nowy okres działalności w Polsce od drugiej połowy lat 90-tych można uznać za nie mniej dynamiczny. Już po dekadzie składka przypisana brutto osiągnęła miliard zł. W parze z sukcesem rynkowym szły pozytywne opinie fachowców, znajdujące wyraz w kolejnych nagrodach przyznawanych przez znane tytuły prasowe i inne podmioty.

Oferta Generali

Obecnie oferta Generali w Polsce obejmuje wszystkie rodzaje produktów, jakimi mogą być zainteresowani klienci, od komunikacyjnych, poprzez mieszkaniowe, turystyczne po rzecz jasna na życie, inwestycyjne czy emerytalne. Do rozpoznawanych propozycji należy z pewnością rodzinna polisa ProFamilia, czy Z myślą o życiu Plus.

Jakie ubezpieczenia oferuje Generali?

Wśród ubezpieczeń Generali proponuje zarówno polisy chroniące życie i zdrowie, jak i te, które chronią majątek klientów. W towarzystwie można zdecydować się na pakiet NNW dla rodziny i dziecka. My przyjrzymy się bardziej szczegółowo ofercie ubezpieczeń na życie. Jakie produkty przygotowało Generali?

Ubezpieczenie Życie Komfort

Jest rozwiązaniem nie tylko wtedy, gdy chcemy zabezpieczyć rodzinę w razie naszej śmierci. Ubezpieczyciel wypłaci pieniądze również wtedy, gdy poważnie zachorujemy, utracimy pracę czy nie będziemy zdolni do jej wykonywania. Dzięki tej polisie nie musimy martwić się tym, że nasi bliscy nie poradzą sobie ze spłatą zobowiązań finansowych w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń. W tej ofercie dostępny jest także dodatkowy pakiet dla rolników. Co ważne, w tej polisie występują dwa rodzaje sum ubezpieczenia, dzięki czemu jedna w przypadku naszej śmierci spłaci zaciągnięte kredyty czy pożyczki, a druga będzie finansowym wsparciem dla bliskich.

Ubezpieczenie ProFamilia

Jest to polisa opracowana jako plan zabezpieczenia dla całej rodziny z opcją odkładania pieniędzy na przyszłość i inwestowania w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Dodatkowo mamy możliwość oszczędzania na kontach emerytalnych IKE oraz IKZE. To ubezpieczenie jest niezwykle elastyczną i kompleksową polisą – ma do wyboru aż 23 umowy dodatkowe.

Z myślą o życiu PLUS

Stanowi połączenie ubezpieczenia na życie i zdrowie – chroni nie tylko naszych bliskich w sytuacji, kiedy nas zabraknie, ale także jest finansowym wsparciem w  trudnych sytuacjach życiowych. Jakich? Polisa pomoże ubezpieczonemu, gdy zachoruje na raka, zdarzy mu się nieszczęśliwy wypadek, czy nagle zachoruje. W ramach tego produktu do wyboru mamy wiele dostępnych wariantów, aby dobrać zakres ochrony do indywidualnych potrzeb. Polisa może ochronić nas także w trakcie pobytu w szpitalu – warto przyjrzeć się, co Generali oferuje w ramach tego produktu.

Z myślą o dziecku

To rozwiązanie dedykowane rodzicom, którzy pragną zapewnić swojemu dziecku łatwiejszy start w przyszłość. Dodatkowo zadbamy także o zabezpieczenie finansowe dla pociechy, gdyby coś jej się stało i nie stać by nas było na kompleksowe leczenie. W ramach polisy możemy liczyć na gwarantowane środki na start w dorosłe życie dziecka. Co ważne, gwarantujemy mu także comiesięczną rentę w sytuacji, gdyby nas zabrakło. Ubezpieczyciel oferuje również możliwość przejęcia składek na wypadek takiej ewentualności. To oferta nie tylko dla rodziców, ponieważ umowę mogą podpisać także dziadkowie czy rodzice chrzestni. Każdy, komu leży na sercu dobro dziecka i chce mu zapewnić odpowiednią ochronę i łatwiejszy start na początku dorosłego życia.

Z myślą o Twoim psie

To jeden z ciekawszych produktów dostępnych w Generali. Jest to polisa, która ma na celu zabezpieczenie naszego pupila na wypadek, gdyby miał problemy ze zdrowiem. Niejednokrotnie koszty leczenie psa przekraczają nasze możliwości finansowe i wtedy powstaje problem, z którym trudno się zmierzyć. Tym samym Generali wychodzi naprzeciw stosunkowo nowym potrzebom klientów i proponuję polisę, która pozwoli cieszyć się towarzystwem pupila jak najdłużej.

Komunikacja z klientami

Towarzystwo wychodzi naprzeciw także obecnym oczekiwaniom w zakresie komunikacji, oddając portal klienta. Zgłoszenie szkody czy weryfikacja statusu sprawy może zostać dokonane także poprzez główny serwis ubezpieczyciela. Oprócz tego od poniedziałku do piątku naturalnie działa infolinia pod numerem 913 913 913, a w obliczeniu składki na niektóre rodzaje polis pomoże nam kalkulator online. Dobre opinie klientów i bogata oferta wraz z szeroko rozwiniętymi narzędziami w zakresie obsługi każą sądzić, że na dotychczas budowanych solidnych podstawach odnoszone będą dalsze sukcesy.

Ikona waga

Chcesz porównać ubezpieczenia na życie
z najlepszych Towarzystw?

Wybierz dobrą polisę i nie przepłacaj!

Opinie

Ikona waga

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Sprawdź z nami dopasowane oferty!

Strefa wiedzy