NN Życie (dawniej Metlife)

4,0/5
Na podstawie 770 opinii
ul. Przemysłowa 26, 00-450 Warszawa

W naszym kraju marka ta funkcjonuje od nieco ponad dekady. Wówczas Metlife przejął całkowicie istniejące od początku lat 90-tych i częściowo kontrolowane polskie spółki Amplico. Następnie kontynuował podbój rynku, by dziś stać się jednym z większych obecnych na nim graczy. Poznaj opinie klientów o Metlife. 

Polisa ubezpieczeniowa
8

NN Życie (dawniej Metlife)

8
Pozycja rynkowa w Polsce
855 mln
Wypłacone odszkodowania (w ub. roku)
Logo Google
4.1/5
Logo Facebook
2.3/5
Logo Absolvent
4.4/5
Logo Panorama Firm
Brak ocen
Logo Gowork
Brak ocen
Logo Opinie24
4.0/5

Historia MetLife

Początki firmy sięgają czasów, kiedy dopiero rodziła się działalność ubezpieczeniowa w takiej postaci, jaką znamy obecnie. Metropolian Life Insurance Company, rozpoczął działalność w drugiej połowie XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Od początku dbano o stworzenie bogatej oferty produktów dostępnych dla szerokich rzesz klientów. W efekcie u progu XX wieku nie było tam już innego ubezpieczyciela, który sprzedawałby więcej polis. Dobre opinie coraz szerszych rzesz klientów i odważne działania inwestycyjne ugruntowały silną pozycję firmy, której nie zagroziły kolejne dziejowe zawieruchy. Następne dekady przyniosły ekspansję na czterdzieści rynków zagranicznych, która w końcu zawiodła ją i na nasz, gdzie każdego roku wypłaca już świadczenia liczone w setkach milionów złotych.

MetLife w Polsce

W Polsce MetLife zaczął działać w 1990 roku jako pierwsze na polskim rynku towarzystwo ubezpieczeń na życie i reasekuracji z kapitałem zagranicznym.

W 2020 roku MetLife wypłacił ponad 817 mln złotych brutto odszkodowań i świadczeń.

Od ponad 40 lat działa Fundacja MetLife, która kontynuuje tradycję społecznego zaangażowania towarzystwa. Programy MetLife są regularnie wyróżnianie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Oferta MetLife

Dziś klienci Metlife mają do dyspozycji duży wybór ubezpieczeń osobowych. Szeroko rozwinięta jest oferta produktów na życie, obejmująca rozwiązania uwzględniające ochronę zdrowia oraz pozostałych członków rodziny, a także seniorów. W Metlife przygotowano także alternatywę dla typowych grupowych polis pracowniczych, które jak wiadomo, mają różne opinie. Klienci firmy mają do dyspozycji także narzędzia przeznaczone do odkładania środków na emeryturę (w tym ramach IKE/IKZE) czy inwestowania w innych celach.

Jakie ubezpieczenia oferuje MetLife?

W ramach ubezpieczeń na życie i zdrowie można zdecydować się na 6 różnych polis, które są elastyczne, dzięki czemu dopasowane do potrzeb klientów. W ramach ubezpieczenia mamy możliwość zawarcia różnych umów dodatkowych, które gwarantują szerszy zakres ochrony. W Ofercie MetLife znajdziemy:

MetLife na Życie 

Jest to ubezpieczenie na życie, które zapewnia ochronę na wypadek, gdyby Cię zabrakło. Sami ustalamy sumę ubezpieczenia i czas trwania ochrony. Minimalna składka ochronna jest dostępna już od 50 zł miesięcznie. W ramach umów dodatkowych można liczyć na wsparcie, w takich przypadkach jak: pobyt w szpitalu, ciężka choroba, diagnoza nowotworu, uszkodzenia ciała po wypadku, nieszczęśliwy wypadek, trwałe inwalidztwo. Dodatkowo możemy zabezpieczyć bliskich rentą, zapewnić ochronę dziecku czy zagwarantować przejęcie opłacania składek przez ubezpieczyciela w trudnych chwilach. 

MetLife Gwarancja Jutra

Jest to ubezpieczenie na życie z gwarancją wypłaty po zakończeniu okresu umowy lub wcześniej, jeśli będziemy niezdolni do pracy. Możemy liczyć na podobny komplet umów dodatkowych jak w przypadku MetLife na Życie. Najważniejszą różnicą jest jednak zapewnienie przez ubezpieczyciela wypłaty na zakończenie umowy oraz bonus w postaci dodatkowego świadczenia na dożycie. 

Bezpieczne Dziecko 

To polisa, która zapewni Twojemu dziecko ochronę w przypadku groźnej choroby, załamania lub oparzenia spowodowanego wypadkiem, trwałego inwalidztwa z powodu wypadku, a także w trakcie pobytu w szpitalu lub operacji z powodu choroby albo wypadku. Dodatkowo, jeśli do wypadku, który spowoduje złamanie, oparzenie lub trwałe inwalidztwo dojdzie w lipcu albo sierpniu, ubezpieczyciel podwoi świadczenie. 

MetLife na Zdrowie

Jest ubezpieczeniem zapewniającym kompleksowym program zdrowotny. Dzięki niemu otrzymamy pieniądze za pobyt w szpitalu, a także wtedy, gdy poważnie zachorujemy lub zostanie u nas zdiagnozowany nowotwór. W ramach tego ubezpieczenia można korzystać również z konsultacji lekarzy specjalistów. 

MetLife na Wypadek

To ubezpieczenie gwarantujące ochronę powypadkową nie tylko w przypadku drobnych urazów, ale także poważnych skutków zdrowotnych. Mamy możliwość rozszerzyć ochronę dla sportowców wyczynowych, a także możemy rozszerzyć pomoc w ramach Assistance po Wypadku. 

Twoja Bezpieczna Przyszłość 

To rozwiązanie dedykowane tym, którzy chcą zabezpieczyć swoich bliskich an wypadek własnej śmierci oraz trwałego inwalidztwa w wyniku wypadku. 

MetLife START55

Jest ofertą stworzoną z myślą o osobach, które ukończyły 55 rok życia i chcą pomyśleć o swoich bliskich, gdyby ich zabrakło. Dodatkowo mogą sobie zapewnić pomoc oraz niezależność finansową w sytuacji, gdy poważnie zachorują czy ulegną wypadkowi.

MetLife Każdy Ważny 

Stanowi alternatywę dla ubezpieczeń grupowych pracowników. Jest kompleksowym ubezpieczeniem, które zapewnia ochronę pracodawcy oraz osobom zatrudnionym na wypadek śmierci, wypadku czy choroby.

Komunikacja z klientami

Rozwinięty wedle współczesnych standardów jest także kontakt z konsumentami, gdzie wykorzystywany jest portal klienta w kilku wersjach skierowanych do właścicieli poszczególnych rodzajów polis. Dla klientów zainteresowanych programami inwestycyjnymi przygotowano ponadto przejrzysty kalkulator. Zgłoszenie szkody może być dokonane różnymi drogami. Służy do tego infolinia pod numerem 48 22 523 50 70, jak również wspomniane narzędzia internetowe, w tym przypadku osobny portal klienta e-roszczenie.

 

Ikona waga

Chcesz porównać ubezpieczenia na życie
z najlepszych Towarzystw?

Wybierz dobrą polisę i nie przepłacaj!

Opinie

Ikona waga

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Sprawdź z nami dopasowane oferty!

Strefa wiedzy