TU Europa Życie

4,3/5
Na podstawie 1056 opinii
ul. Gwiaździsta 62, 53-413 Wrocław

To jedno z najdłużej działających przedsiębiorstw ubezpieczeniowych na naszym rynku, bo jego historia sięga pierwszej połowy lat 90-tych. Przez większość tego okresu TU Europa nie korzystała jednak z autonomicznych kanałów dystrybucji, dostarczając rozwiązania towarzyszące innym usługom. Dobre opinie i szeroka oferta, a także cyfryzacja usług ubezpieczeniowych pozwalają jednak zmieniać i to. Przy czym i tak od dawna firma należy do ubezpieczycieli cieszących się silną pozycją. Obecnie w TU Europa zrealizujemy w zasadzie wszystkie potrzeby w tym zakresie. 

Polisa ubezpieczeniowa
14

TU Europa Życie

14
Pozycja rynkowa w Polsce
481 mln
Wypłacone odszkodowania (w ub. roku)
Logo Google
3.5/5
Logo Facebook
4.7/5
Logo Absolvent
4.7/5
Logo Panorama Firm
Brak ocen
Logo Gowork
Brak ocen
Logo Opinie24
Brak ocen

TU Europa złapało wiatr w żagle zwłaszcza dzięki współpracy z biurami podróży i do dziś należy do liderów tej branży. Drugim istotnym filarem rozwoju była współpraca z bankami w dystrybucji polis inwestycyjnych. Obecnie TU Europa zajmuje miejsce blisko czołówki w dziale I, a więc ubezpieczeń na życie, pod względem składki przypisanej. Choć nadal nie dystrybuuje szeroko swoich produktów przez placówki i agentów, to umożliwia na skorzystanie ze swojej rozrastającej się oferty online. Dziś obejmuje ona zarówno różne warianty polisy podróżnej iTravel oraz propozycje dla sportowców, jak i ubezpieczenia nieruchomości, a także zdrowia i życia. U partnerów ubezpieczyciela nabędziemy także polisy inwestycyjne.

Kontakt z TU Europa, proces nabycia i zgłoszenie szkody

W parze z nowym kanałem sprzedaży odpowiadającym obecnym oczekiwaniom konsumenta idzie oczywiście sposób komunikacji. Tak jak jest to teraz powszechnie przyjęte, klienci TU Europa mają do dyspozycji łatwy do odnalezienia w głównej witrynie portal klienta. Za jego pośrednictwem może być dokonane zgłoszenie szkody czy reklamacji bądź załatwienie innych spraw. Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00 oraz w soboty w godz. 8.00 – 16.00 działa też infolinia pod numerami  801 500 300 oraz 71 36 92 887. Klienci zainteresowani niektórymi rodzajami polis, np. inwestycyjnymi mogą także wykorzystać dedykowany kalkulator.

Ubezpieczamy zdrowie w TU Europa. Dwie propozycje

MyHealth to ubezpieczenie o dość ograniczonym zakresie, zapewniające wypłatę świadczenia w razie zdiagnozowania nowotworu złośliwego, udaru mózgu lub zawału serca. Za atut policzyć można – w każdym razie takie opinie nie będą odosobnione – fakt, że polisę tą nabędziemy całkowicie online i bez badań lekarskich, co w przypadku tego typu produktów nie jest oczywiste. Co w tej sytuacji naturalne, niewygórowana jest jednak suma ubezpieczenia, mogąca wynosić od 10 tys. do 100 tys. zł. Ustalono tu też pewien rodzaj karencji. Jeśli zachorowanie nastąpi w ciągu pierwszych 60 dni od zawarcia umowy, otrzymamy jedynie 10% sumy ubezpieczenia. Należy także zapoznać się ze szczegółowymi ograniczeniami ochrony. Jak zwykle nie każde wystąpienie wymienionych zdarzeń zostanie uznane za objęte tą polisą. Umowę (roczną) możemy skutecznie zawrzeć do wieku 64 lat.

Sięgamy po większą ochronę

Także proponowana przez TU Europa polisa wsparcie w zdrowiu jest propozycją o szerszym zakresie. Obejmuje zdiagnozowanie nowotworu złośliwego, udaru mózgu, zawał serca, sepsę, boreliozę, gruźlicę, a także złamania kości, przy czym za te wymagające hospitalizacji otrzymamy znacznie wyższe świadczenie. W przypadku zakupu tego produktu konieczne będzie udzielenie ubezpieczycielowi informacji o stanie zdrowia, jest to jednak krótka ankieta. Suma ubezpieczenia także może wynosić do 100 tys. zł. Obowiązuje taka sama karencja, umowa jest roczna i dostępna do wieku 64 lat. W obu tych produktach przez pierwsze trzy lata (w razie przedłużania umowy) Ubezpieczyciel nie odpowiada za zdarzenia spowodowane chorobami lub wypadkami ujawnionymi w ciągu trzech lat przed zawarciem umowy.

Podróżnicy i sportowcy a oferta TU Europa

TU Europa Proponuje klientom polisę iTravel – dostępną w pełni online, w trzech wariantach zróżnicowanych cenowo. Wszystkie obejmują koszty leczenia, ratownictwa i transportu (sumy ubezpieczenia od 100 tys. do 700 tys. zł), NNW, Assistance, choroby przewlekłe, amatorskie uprawianie sportu, ochronę w zakresie COVID-19. Dwa droższe obejmują także ochronę bagażu, OC i opóźnioną podróż samolotem. Ubezpieczenie to można rozszerzyć o Car assistance, a także koszty rezygnacji z wyjazdu. Dla podróży grupowych, rodzinnych, a także młodzieży przewidziano zniżki.

Dla biegaczy TU Europa ma ubezpieczenie Run&Fun pozwalające na zwrot kosztów rehabilitacji (do 3 tys. zł). Obejmie także koszty odwołanego udziału w zawodach (do 300 zł), można je nabyć do wieku 74 lat.

Dla szerszych rzesz sportowców przygotowana została z kolei polisa NNW Aktywni w sporcie. Zakres obejmuje śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku oraz trwały uszczerbek na zdrowiu. W obu przypadkach sumy ubezpieczenia mogą wynosić do 100 tys. zł. Możemy dokupić rozszerzenia obejmujące m.in. OC dla sportowca, koszty ratownictwa, rehabilitacji, ochronę sprzętu.

Ubezpieczamy mieszkanie i inne mienie

W ofercie TU Europa znajdziemy ponadto polisę mieszkaniową (ochrona obiektu na sumę ubezpieczenia do 1 mln 500 tys. zł). Towarzyszą jej dość szerokie możliwości rozszerzenia, od typowych produktów jak OC w życiu prywatnym po np. ubezpieczenie od niemożności uzyskania czynszu ze zdewastowanego lokalu. W TU Europa ubezpieczymy ponadto telefon.

Ikona waga

Chcesz porównać ubezpieczenia na życie
z najlepszych Towarzystw?

Wybierz dobrą polisę i nie przepłacaj!

Opinie

Ikona waga

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Sprawdź z nami dopasowane oferty!

Strefa wiedzy