UNIQA Życie

4,0/5
Na podstawie 6312 opinii
ul. Gdańska 132, 90-520 Łódź

Marka UNIQA pojawiła się w naszym kraju w 2003 roku i zdobyła sobie zasłużoną rozpoznawalność. Tradycja polskiego oddziału firmy jest jeszcze dłuższa i sięga początku lat 90-tych i ZUiR Polonia; przełomowym momentem dla firmy było wydarzenie z 2021 roku. UNIQA kupiła od francuskiego właściciela polską część Towarzystwa AXA. Doszło do połączenia obu ubezpieczycieli i od tego momentu działają pod wspólną nazwą UNIQA i UNIQA Życie. Szczególnie ta druga nazwa zmienia obraz firmy, gdyż wnosi duży udział ubezpieczeń życiowych do firmy, która bardziej znana była z ubezpieczeń majątku. Poznaj opinie o Uniqa Życie.

Polisa ubezpieczeniowa
7
Pozycja rynkowa w Polsce
1053 mln
Wypłacone odszkodowania (w ub. roku)
Logo Google
4.0/5
Logo Facebook
2.1/5
Logo Absolvent
4.8/5
Logo Panorama Firm
Brak ocen
Logo Gowork
Brak ocen
Logo Opinie24
4.8/5

Historia UNIQA Życie

Austriackie przedsiębiorstwo Uniqa Insurance Group AG jest formalnie podmiotem stosunkowo nowym, bo powstałym dopiero w 1999 roku, jednak kontynuuje znacznie starsze tradycje, sięgające pierwszej połowy XIX wieku. Najważniejszym wydarzeniem bezpośrednio rozpoczynającym historię trwającego do dzisiaj rozwoju jest jednak powstanie w 1922 Bundesländer-Versicherung. Po ponad 70 latach łączy się ona z Raiffeisen Versicherung.

W zasadzie natychmiast po powstaniu, bo już w 2000 roku Grupa Uniqa rozwija się na kolejne rynki, przejmując spółki m.in. we Włoszech, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, czy Polsce. W naszym kraju taką zdobyczą był Zakład Ubezpieczeń i Reasekuracji Polonia S.A powstały w 1990 roku (cztery lata później założono spółkę Polonia-Życie, późniejsza UNIQA Życie). Była to w tamtym momencie największa zagraniczna inwestycja firmy. W roku 2003 ubezpieczyciel ten przyjął nazwę swojego właściciela i marka Uniqa stała się znana polskim klientom, stopniowo budując zaufanie i zyskując pozytywne opinie. Po prawie dwóch dekadach stabilnego rozwoju nastąpił kolejny przełom. W 2020 roku przejęty został polski (a także czeski i słowacki) oddział obecnej w Polsce od 2006 roku francuskiej firmy Axa, który do tej pory zdobył bardzo silną pozycję na rynku, w 2020 roku zbierają aż 3,4% składki przypisanej w dziale I. Pełną fuzję przeprowadzono w roku kolejnym.

Oferta UNIQA Życie

Bardzo szeroka oferta kierowana obecnie na polski rynek wyróżnia się m.in. produktami zabezpieczającymi nieruchomości. Nie brakuje jednak i produktów innego rodzaju, w tym zwłaszcza polis na życie dla klientów indywidualnych, gdzie zachowano m.in. zbierające dobre opinie rozwiązania znane już na naszym rynku jako część oferty Axa. Na odbiorców czeka oczywiście funkcjonalny portal klienta czy kalkulator stanowiący pomoc w zakupie niektórych typów polis. Zgłoszenie szkody może być dokonane online, działa też infolinia pod numerem 22 599 95 22.

UNIQA ma wiele ofert skierowanych do klientów indywidualnych. Są to ubezpieczenia komunikacyjne: OC, AC oraz assistance w podróży. UNIQA oferuje także możliwość ubezpieczenia motocykla. Klienci mogą chronić również swój majątek, czyli dom lub mieszkanie. UNIQA nie zostawia swoich klientów również bez ochrony w podróży i przygotowała wiele ubezpieczeń turystycznych, które działają zarówno na terenie Polski, UE, jak i poza tymi obszarami. 

Co jeszcze w ofercie UNIQI znajdą osoby zainteresowane ubezpieczeniem? Całą gamę ubezpieczeń na życie i zdrowie. Klient ma możliwość ubezpieczenia swojej pociechy, a także skorzystania z polisy zdrowotnej z możliwością rozszerzenia o liczne umowy dodatkowe. W ramach pakietu rozszerzonego można liczyć na wizyty domowe, konsultacje profesorskie, domową opiekę pielęgniarską, dostęp do zabiegów ambulatoryjnych czy badań radiologicznych i endoskopowych. 

UNIQA oferuje także rozwiązania emerytalne. W ramach PPK zarządza obecnie 180 mln złotych ponad 10 tys. firm w ramach UNIQA TFI. Klienci mogą zdecydować się na założenie IKE, IKZE czy PPK. 

Klienci korporacyjni UNIQA Życie

W segmencie korporacyjnym UNIQA może pochwalić się 80 tys. klientów i składką w wysokości miliarda złotych. Tym samym zajmuje 4. miejsce wśród konkurencji w tym obszarze ubezpieczeniowym. 

UNIQA TFI oferuje wiele produktów dostosowanych do różnych strategii inwestycyjnych, a także programy emerytalne. Towarzystwo wprowadza także wiele rozwiązań, których celem jest ułatwienie klientom dostępu do tych rozwiązań, a także wygodniejsze zarządzanie nimi. Z tego powodu firma nawiązała współpracę z PWPW (Polską Wytwórnią Papierów wartościowych) i wdrożyła eDD App, co przyczynia się do rozwoju świadczenia usług drogą elektroniczną. Portal klienta jest nowoczesny i pozwala dokonywać transakcji bez wychodzenia z domu. 

UNIQA buduje rozbudowaną sieć na terenie całej Polski. Obecnie jest to 6 regionów, 15 biur, 43 przedstawicielstwa oraz 250 pracowników i współpracowników. W segmencie ubezpieczeń OC oraz gwarancji UNIQA zajmuje 2 miejsce na rynku z 93 mln złotych składki. 

Najistotniejszym obszarem działalności UNIQA przed połączeniem z AXA była działalność na rynku mieszkalnictwa. Tam firma notowała roczny przypis w wysokości 300 mln złotych. Obecnie UNIQA ubezpiecza 63 tysiące wspólnot oraz 1900 spółdzielni. Z kolei “przy czynszu” chronionych jest ponad pół miliona mieszkań. 

 

Ikona waga

Chcesz porównać ubezpieczenia na życie
z najlepszych Towarzystw?

Wybierz dobrą polisę i nie przepłacaj!

Opinie

Ikona waga

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Sprawdź z nami dopasowane oferty!

Strefa wiedzy