Warta Życie

4,3/5
Na podstawie 1167 opinii
ul. Chmielna 85/87, 00-805 Warszawa

Jakie opinie ma Warta?

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na naszym rynku ubezpieczeniowym, niewątpliwie należąca do cennych aktywów każdego kolejnego właściciela. Warta Życie to firma z tradycjami; z bogatą ofertą ubezpieczeń życia i zdrowia. Poznajmy opinie o tym towarzystwie. 

Polisa ubezpieczeniowa
4
Pozycja rynkowa w Polsce
838 mln
Wypłacone odszkodowania (w ub. roku)
Logo Google
4.1/5
Logo Facebook
5/5
Logo Absolvent
4.6/5
Logo Panorama Firm
Brak ocen
Logo Gowork
Brak ocen
Logo Opinie24
2.5/5

Historia towarzystwa

Historia Warty sięga początku lat 20-tych, kiedy to w Poznaniu stworzono jedyne w kraju towarzystwo o profilu jedynie asekuracyjnym. Około dekadę później siedzibę firmy przeniesiono do Poznania.

Po II wojnie światowej i upaństwowieniu towarzystwa wznawia ono swoją działalność i odbudowuje pozycję. Jednocześnie następnie obok reasekuracji w ofercie Warty pojawiają się bezpośrednie ubezpieczenia. Gwałtowne przemiany u progu lat 90-tych nie ominęły i Warty, która przeszła reorganizację, rozszerzyła swoją ofertę, a także rozbudowała sieć agentów. W kolejnych latach jej akcjonariuszami stali się Kulczyk Holding i belgijska grupa KBC, zaś od 2012 roku Warta jest częścią niemieckiej grupy Talanx.

Warta dziś

Obecnie, ze znaczne szerszą ofertą niż przed dziesięcioleciami, Warta, zdobywszy kilka procent udziału w składce przypisanej w dziale I, należy do największych ubezpieczycieli sprzedających polisy na życie w Polsce. Stara, ciesząca się zaufaniem marka i dobre opinie klientów stanowią zresztą solidny fundament. 

Cała zaś oferta firmy obejmuje wszystkie rodzaje ubezpieczeń, po jakie sięgają klienci indywidualni. Znajdziemy rzecz jasna polisy PPM czy mieszkaniowe. Dostępne są turystyczne i NNW, na życie – mniej i bardziej złożone, rodzinne oraz z elementem inwestycyjnym. Przygotowano też produkty emerytalne. Wreszcie, zróżnicowane polisy pracownicze – zarówno dla bardzo małych, jak i wielkich przedsiębiorstw.

Oferta Warty

W ofercie Warty znajdziemy oferty na różne potrzeby życiowe. Znajdziemy tu ubezpieczenia terminowe dla siebie i rodziny, typową polisę posagową dla dziecka, a także polisy z elementem ochrony i oszczędzania. Warto się im przyjrzeć bliżej.

Warta dla Ciebie i rodziny 

To rozbudowane ubezpieczenie, które zapewni ochronę Tobie i Twojej rodzinie, gdy pojawią się w waszym życiu różne nieprzewidziane zdarzenia. To aż 50 różnych sytuacji, w razie których chroni Cię polisa. Jest rozwiązaniem dla osób, które utrzymują rodzinę. Wiele gotowych wariantów, które można modyfikować w zależności od aktualnych potrzeb. 

Twoja Przyszłość 

Jest propozycją dla tych, którzy myślą nie tylko o zabezpieczeniu swoich bliskich, ale także możliwości inwestowania środków. Dzięki opcji gromadzenia kapitału możesz korzystać z polisy jak z poduszki finansowej. Odkładanie środków na przyszłość połączone z ochroną życia jest wygodnie zamknięte w jednym produkcie. 

Warta Ochrona 

To ubezpieczenie jest polisą chroniącą życie i zdrowie całej rodziny. Jest to kompleksowa oferta z możliwością rozbudowy o wiele umów dodatkowych: 

– zgon ubezpieczonego w wyniku wypadku
– zgon ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego
– powstanie niezdolności do samodzielnej egzystencji ubezpieczonego
– powstanie trwałego inwalidztwa ubezpieczonego w wyniku wypadku
– powstanie trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego w wyniku wypadku
– powstanie znacznego trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego w wyniku wypadku
– pobyt w szpitalu ubezpieczonego w wyniku wypadku
– lekowe związane z pobytem ubezpieczonego w szpitalu w wyniku wypadku
– pobyt w szpitalu ubezpieczonego w wyniku choroby
– lekowe związane z pobytem ubezpieczonego w szpitalu w wyniku choroby
– poważne zachorowanie ubezpieczonego
– operacja ubezpieczonego
– leczenia specjalistyczne ubezpieczonego
– WARTA ASSISTANCE MEDYCZNY
– powstanie trwałego inwalidztwa dziecka w wyniku wypadku
– powstanie uszczerbku na zdrowiu dziecka w wyniku wypadku
– pobyt dziecka w szpitalu w wyniku wypadku
– lekowe związane z pobytem dziecka w szpitalu w wyniku wypadku
– pobyt dziecka w szpitalu w wyniku choroby
– lekowe związane z pobytem dziecka w szpitalu w wyniku choroby
– poważne zachorowanie dziecka,
– operacja dziecka w wyniku wypadku,
– leczenie specjalistyczne dziecka.

Warta Twoje NNW

To trzy elastyczne pakiety ochorny, które są przeznaczone dla Ciebie, dla Ucznia oraz dla Turysty. W ramach NNW, Warta oferuje także ubezpieczenie dziecka. 

Warta Sposób na Raka 

Jest polisa, która zapewnia wsparcie w momencie zdiagnozowania nowotworu. To kompleksowa ochrona, w tym nawet do 200 000 zł w przypadku potwierdzenia diagnozy.

Indywidualne Ubezpieczenie Posagowe 

Polisa jest propozycją dla rodziców oraz dziadków, którzy chcą zapewnić dziecku zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

Komunikacja z klientami polis na życie

Firma nie została w tyle także pod względem dogodnych kanałów komunikacji z ubezpieczonymi, także pozwalającymi dziś budować zaufanie i zyskiwać korzystne opinie. Do tego służy m.in. portal klienta. Dla niektórych polis przygotowany został dostępny w głównej witrynie kalkulator.

Zgłoszenie szkody może być dokonane online, w tym celu przygotowana została przejrzysta podstrona obejmująca dwa podmioty wchodzące w skład Warty. Od poniedziałku do soboty działa ponadto infolinia pod numerami 502 308 308 oraz 801 308 308.

 

Ikona waga

Chcesz porównać ubezpieczenia na życie
z najlepszych Towarzystw?

Wybierz dobrą polisę i nie przepłacaj!

Opinie

Ikona waga

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Sprawdź z nami dopasowane oferty!

Strefa wiedzy