Towarzystwo Ubezpieczeniowe UNIQA – opinie klientów, oferta

06.12.2022
06.12.2022
Towarzystwo Ubezpieczeniowe UNIQA – opinie klientów, oferta

Czy wiedziałeś, że pierwsze towarzystwa ubezpieczeniowe powstały już ponad 400 lat temu? Jak się okazuje początkiem zakładów ubezpieczeń funkcjonujących na podobnych zasadach były kasy ogniowe. Ich powstanie było wynikiem refleksji nad sposobem uzyskania określonej kwoty pieniędzy, która potrzebna będzie na odbudowę domu lub gospodarstwa. 

Jak działa polisa? Zobowiązujesz się do płacenia konkretnej kwoty, a to przenosi odpowiedzialność za skutki negatywnych, losowych wydarzeń objętych ochroną na ubezpieczyciela. W takiej sytuacji jest on zobowiązany do wypłaty odszkodowania lub świadczenia. Jedną z możliwych firm ubezpieczeniowych do wybrania jest UNIQA. Co myślą o tym towarzystwie ubezpieczeń klienci? Czy w ogóle warto kierować się opiniami? Zapraszamy Cię do przeczytania dalszej części artykułu.

Historia firmy UNIQA i wyróżnienia, którymi może się pochwalić

UNIQA to prestiżowa firma, która swoje początki datuje na rok 2000. Warto jednak wspomnieć, że pochodzi ona od założonej w roku 1990 spółki ZUiR Polonia, która dość dynamicznie się rozwijała na przestrzeni ostatnich ponad 30 lat. Jednym z kluczowych momentów, jeśli chodzi o te firmy było powstanie ZUiR Polonia-Życie, a miało to miejsce w 1994 roku. Jak już możesz się domyślać, 6 lat później, czyli we wspomnianym wcześniej 2000 roku przedsiębiorstwo ZUiR Polonia wzmocniło swoją pozycję na rynku dzięki przyłączeniu inwestora strategicznego, jakim była UNIQA.

Na oficjalną zmianę nazwy na UNIQA klienci czekali kolejne 3 lata. Funkcjonuje ona do dziś. A to, że towarzystwo ubezpieczeniowe uznawane jest za prestiżowe, potwierdzają różnego rodzaju wyróżnienia, m.in. Laur Konsumenta, tytuł Superbrands 2022. Nic więc dziwnego w tym, że w 2020 roku, firma świętowała swoje trzydziestolecie.

Oferta UNIQA – dostępne rodzaje ubezpieczeń

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim Klientom najczęściej bardzo szeroki wachlarz różnego rodzaju ofert. Podobnie jest z firmą UNIQA. Wychodzi ona naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jeśli należysz do grona tego typu osób, to ubezpieczenie zdrowotne będzie dla Ciebie wprost idealne. UNIQA oferuje też swoim klientom polisy na życie.

Odchodząc od tak drastycznych i kłopotliwych tematów jak choroby, czy śmierć, warto wspomnieć, że każdy kierowca zobligowany jest do wykupienia OC. Tę formę ubezpieczenia również znajdziesz w bogatej ofercie UNIQA. Czy to już wszystko? Nic bardziej mylnego. Firma ta oferuje także ubezpieczenie mieszkania i ubezpieczenie turystyczne. Wszystkie te formy ubezpieczenia, w których wspomnieliśmy, dodatkowo posiadają rozwiązania, które możesz dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. O warunkach aktualnych warunkach ubezpieczeń przeczytasz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia każdego produktu.

Ubezpieczenie na życie UNIQA

Ubezpieczenie na życie należy do jednego z najpopularniejszych produktów ubezpieczeniowych. Nic dziwnego, skoro aż 78% Polaków chce ochronić swoich bliskich przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń – zgodnie z badaniami IMAS International. 

Polisa na życie zapewnia ochronę bliskich na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Taka umowa może być zawarta na czas określony lub dożywotnio. Podstawowym wariantem jest gwarancja wypłaty środków osobie lub osobom uposażonym. 

UNIQA oferuje jednak rozszerzone warianty, które mogą chronić ubezpieczonego w przypadku:

 • inwalidztwa;
 • hospitalizacji;
 • czasowej lub trwałej niezdolności do pracy;
 • trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku następstw nieszczęśliwych wypadków;
 • chorób: np. zawałów czy udarów.

Polisa na życie w UNIQA może być połączona też z inwestowaniem pieniędzy i oszczędzaniem na przyszłość lub zakupiona jako dodatek do kredytu hipotecznego.

Ubezpieczenie nieruchomości UNIQA

Ubezpieczenie mieszkania niesie za sobą wiele korzyści. Jeśli wydarzą się jakieś nieszczęśliwe sytuacje lub zdarzenia losowe otrzymasz wsparcie finansowe. Mowa tutaj jest np. o zalaniu mieszkania czy też o sytuacji takiej jak odpadające płytki. W Uniqa polisę możesz dostosować do swoich potrzeb i wymagań.  Ochrona może np. być rozszerzona o ubezpieczenie domku letniskowego znajdującego się na terenie ogródków działkowych.

 Jaką ochrona możesz objąć mieszkanie?

 • Ubezpieczenie wyposażenia;
 • ubezpieczenie OC standard lub premium;
 • ubezpieczenie murów mieszkania lub domu;
 • ubezpieczenie OC najemcy;
 • ubezpieczenie Assistance

Jakie zalety wynikają z korzystania z ubezpieczenia mieszkania?

 • w UNIQA możesz obliczyć składkę przez internet – zajmie Ci to zaledwie kilka minut;
 • zdecydować na jak długo zawierasz umowę;
 • dopasowujesz wariant ochrony do swoich potrzeb;
 • wygodne formy płatności.

Ubezpieczenie turystyczne UNIQA

Lubisz podróżować? Z ubezpieczeniem turystycznym z pewnością jest znacznie bezpieczniej. Ubezpieczenie tego rodzaju chroni bowiem od wielu niespodziewanych zdarzeń, takich jak np. nieszczęśliwy wypadek, opóźnienie bagażu lub lotu, nagłe zachorowanie lub utrata bagażu.

Warto wiedzieć, że UNIQA oferuje przy tego rodzaju ubezpieczeniu dodatkową ochronę ubezpieczeniową do 72 godzin bez pobierania dodatkowych opłat w przypadku odwołania lotu lub awarii środka transportu. Jeśli chodzi o wysokość wypłaty ubezpieczenia turystycznego, to do wyboru są 4 warianty: Light, Basic, Premium i Maximum. 

Jakie korzyści płyną z tego rozwiązania?

 • W zależności od pakietu wybierasz jedną polisę na mniejszą lub większą ilość zagrożeń;
 • wysokie sumy ubezpieczenia;
 • zapewniona jest pomoc na miejscu w językach polskim i angielskim;
 • ochrona aktywna jest już 3 godziny po zakupie polisy;
 • zakup ubezpieczenia to bezpieczeństwo obejmujące koszty związane z nagłym zachorowaniem na koronawirusa — w tym koszty kwarantanny i izolacji.

Ubezpieczenie samochodu UNIQA

Ubezpieczenia OC samochodu obejmują w pierwszej kolejności rekompensatę szkód, jakie powstały w wyniku spowodowania wypadku drogowego lub kolizji. Co ważne, dotyczy to zarówno szkód materialnych, jak i osobowych. A jakby mało było ważnych informacji, to warto pamiętać o tym, że ubezpieczenia OC przypisane są do konkretnego pojazdu, a nie do właściciela.

OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym w naszym kraju, a jego zakres ustalony jest ustawowo. Według przepisów odszkodowanie przysługuje „jeżeli posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym są obowiązani do odszkodowania za wyrządzoną w związku z ruchem tego pojazdu szkodę, której następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia bądź też utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia”. 

Oznacza to, że ubezpieczenie zadziała, kiedy na skutek korzystania z auta, wyrządzisz komuś innemu szkodę.

Ubezpieczenie Assistance mini lub maxi – zabezpiecz się na wypadek awarii samochodu

Ubezpieczenie Assistance jest natychmiastową pomocą udzielaną w przypadku zajścia ubezpieczeniowego. W ofercie może znajdować się między innymi pomoc drogowa w miejscu wypadku, holowanie lub np. organizacja potrzebnych części eksploatacyjnych. Oprócz tego, ubezpieczenie to może obejmować pomoc w zakwaterowaniu lub pojazd zastępczy. Wersja podstawowa, czyli mini zapewnia niezbędne minimum. Wersja wyższa z kolei może zapewnić np. odholowanie pojazdu do wybranego przez Ciebie warsztatu lub pomoc w przypadku wymiany koła.

Ubezpieczenie AC – warto zatroszczyć się też o siebie

Jak wspomnieliśmy, ubezpieczenia OC są obowiązkowe. Jednak ubezpieczenie AC – Autocasco – to dodatkowa opcja, która pozwala na zadbanie o samego siebie. Pokryte w ten sposób zostaną koszty naprawy pojazdu. Nawet jeśli to Ty jesteś winny kolizji. Ta możliwość rozszerzenia to rozwiązanie, które obejmować może też ochronę z tytułu kradzieży samochodu.

Pozostałe rodzaje ubezpieczeń w UNIQA

UNIQA jest towarzystwem ubezpieczeniowym, które oferuje swoje usługi zarówno Klientom indywidualnym, jak i firmom. Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą możesz korzystać z dedykowanych polis. Na przykład ubezpieczenia majątkowe może dotyczyć posiadanego przez firmy mienia. W przypadku Ochrony Inwestycji możesz zabezpieczyć roboty budowlane i montażowe.

Jeśli Twoja działalność wiąże się także z posiadaniem samochodów służbowych, to możesz skorzystać z bogatej oferty UNIQA – OC i AC. Zapewnią one ochronę auta na wypadek kradzieży i uszkodzeń. Dodatkowa ochrona obejmuje np. Assistance.

Zgłoszenie szkody – jak należy to zrobić?

Korzystając z usług UNIQA w przypadku zdarzenia losowego, możesz zgłosić szkodę. Cały proces nie jest zbyt skomplikowany. Możesz zrobić to bowiem za pośrednictwem strony internetowej UNIQA. Zgłoszenie w takim przypadku zostaje stosunkowo szybko odnotowane. Masz też możliwość zgłoszenia szkody listem poleconym. Choć wtedy konieczne jest pobranie odpowiedniego druku oraz jego wypełnienie. Jeśli masz jakieś pytania, możesz skorzystać z możliwości skontaktowania się z pracownikami firmy ubezpieczeniowej na stronie ubezpieczyciela.

Zalety i wady wyboru ubezpieczenia UNIQA

Na rynku ubezpieczeniowym usługi UNIQA dostępne są już bardzo długo. Dzięki temu ubezpieczyciel może pochwalić się doświadczeniem, które bardzo cenią sobie nowi klienci. Jakie jeszcze zalety kojarzą się z tą firmą? Zestawienie zalet i wad przedstawia poniższa tabelka.

Zalety UNIQAWady UNIQA
Możliwość korzystania z programu lojalnościowego dla stałych KlientówProblemy z monitorowaniem statusu szkody
Szybki zakup polisy przez internetBrak całodobowej infolinii
Korzystanie z pakietu Assistanse
Możliwość korzystania z oferty przez osoby prywatne i przedsiębiorców
Łatwy kontakt
Możliwość korzystania z ubezpieczenia grupowego w ramach oferty dla przedsiębiorców
Niska składka polisy na życie – już od 55 zł
Tabela 1. Wady i zalety ubezpieczenia Uniqa. Opracowanie własne.

UNIQA opinie o prestiżowej firmie, jednej z wiodących grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej

Towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA oferuje różnorodne polisy ubezpieczeniowe obejmujące takie aspekty jak życie, zdrowie i majątek. Z oferty mogą skorzystać osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Dostępne są ubezpieczenia OC i AC oraz ubezpieczenia turystyczne. Wybór jest naprawdę pokaźny. Na rynku ubezpieczeniowym znajduje się już od ładnych kilkudziesięciu lat i obsłużyła wielu Klientów. Według informacji, jakie znaleźć można na naszej stronie w ubiegłym roku wypłaciła odszkodowania o wartości 1053 milionów. Może też pochwalić się stosunkowo wysoką pozycją na rynku polskim. Zajmuje bowiem 7 miejsce. A jakie o Uniqa opinie mają klienci?

Opinie klientów są jednym z najlepszych źródeł informacyjnych dotyczących firm ubezpieczeniowych. Dlaczego? Nie ma co ukrywać, że to właśnie bezpośredni kontakt, czy to z takim elementem jak obsługa klienta, czy wypłata odszkodowania jest w stanie najwięcej powiedzieć o firmie ubezpieczeniowej. Dzięki temu klienci mają możliwość oceny działalności ubezpieczyciela. Wyrażają opinie na temat tego, czy jest ona godna zaufania oraz, czy powierzenie jej swojego majątku, zdrowia, a nawet życia jest dobrym rozwiązaniem.

Uniqa opinie o ubezpieczeniach
Uniqa opinie o ubezpieczeniach

Gdzie znajdziesz opinie o UNIQA?

Na naszej stronie znajdziesz informacje, która pokazuje jakimi ocenami może na chwilę obecną poszczycić się firma UNIQA. Na dzień 4 listopada 2022 roku ranking ten przedstawia się następująco:

 • Google: ⅘
 • Facebook: 2.⅕
 • Absolvent.pl: 4.8/5
 • Opinie24: 4.0/5
 • Paanoramafirm: brak

Najnowsze opinie o Uniqa znajdziesz na RankingDobrychPolis.

Spośród możliwych firm ubezpieczeniowych UNIQA, jaką ma opinię?

Oczywiste jest, że szukając firmy ubezpieczeniowej, będziesz szukał tej z najlepszymi warunkami. W takiej sytuacji warto sprawdzić ranking ubezpieczeń. Na naszej stronie znajdziesz oceny towarzystw ubezpieczeniowych sporządzone na podstawie tysięcy opinii; informacje o wypłaconych odszkodowaniach; komentarze klientów. A jakie miejsce zajmuje UNIQA pośród innych dostępnych na rynku?

Ubezpieczenie na życie

W rankingu towarzystw na życie UNIQA zajmuje miejsce 10. Czy to oznacza, że jest z tą firmą problem? Obecnie miejsce to zajmuje przy ilości opinii 5812 i ma 4 na 5 gwiazdek. Wśród opinii można znaleźć informacje, że urzekają miłą i fachową obsługą, szybkim załatwianiem spraw oraz dobrymi ofertami. Kto znajduje się na podium?

 1. Nationale Nederlanden Życie
 2. Pru (dawniej Prudential)
 3. Cardif

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie firmy, domu lub domku letniskowego? Oferty możesz szukać w firmie ubezpieczeniowej UNIQA. W tym przypadku zajmuje ona 4 miejsce. Podium należy do: National Nederlanden, TU Europa oraz PZU.

Ubezpieczenie zdrowotne

Jedno z najpopularniejszych ubezpieczeń, jakie dostępne są na rynku. Chcesz dowiedzieć się, czy w UNIQA warto podpisać umowę? Oprócz samodzielnego sprawdzenia i rozmowy w pracownikiem zachęcamy też do słuchania opinii klienta, który miał z nimi już styczność. UNIQA znajduje się w naszym rankingu na 5 miejscu. Wcześniej znajdziesz TU Zdrowie, Signal Iduna, TU Inter Polska oraz Compensa TU.

Kiedy dostaniesz wypłatę odszkodowania od ubezpieczyciela?

W jakim terminie powinny zostawać wypłacane odszkodowania? Powinno odbywać się to w ciągu 30 dni, licząc od chwili złożenia przez osobę poszkodowaną zawiadomienia o szkodzie. Jednakże w wyjątkowych sytuacjach termin ten może być nieco dłuższy.

Zgodnie z artykułem 14 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych firma ubezpieczeniowa powinna zobowiązać się do wypłaty odszkodowania w terminie 30 dni. Prawo przewiduje jednak sytuacje wyjątkowe. Na przykład w chwili, gdy wyjaśnienie okoliczności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń lub wysokości odszkodowania w ciągu 30 dni byłoby niemożliwe, to odszkodowanie ma zostać wypłacone w terminie 14 dni od momentu wyjaśnienia okoliczności. Oczywiście przy zachowaniu należytej staranności. Jest jednak również termin graniczny. Nie może to trwać dłużej niż 90 dni od chwili powiadomienia o szkodzie.

Szukaj opinii w sprawdzonych źródłach

Szukając opinii o firmach ubezpieczeniowych, warto kierować się opiniami innych, ale nie tylko. Z uwagi na często spotykaną niezdrową konkurencję, czy po prostu zawiść warto sprawdzać te opinie na godnych zaufania stronach, a zebrane informacje skonfrontować z doświadczeniem i wiedzą licencjonowanego agenta ubezpieczeniowego. 

Czytając opinie warto również nie brać do serca emocjonalnych, niemerytorycznych komentarzy, tj. „omijajcie tą firmę szerokim łukiem”, „beznadziejna polisa”, „lepiej unikać takiego ubezpieczenia”, czy „nie polecam firmy Uniqa” niezawierających uzasadnienia, dlaczego polisa nie spełniła oczekiwań. Jest duża szansa, że tego rodzaju opinie nie zostały napisane przez prawdziwych klientów. Więcej o firmie i jakości ubezpieczenia powiedzą Ci merytoryczne opinie, np.:

 • „Ze swojego doświadczenia wiem, że zaniżają szkodę swojego klienta”.
 • „Świadczenie za pobyt w szpitalu otrzymałem w ciągu 5 dni”.
 • „Miałem szkodę majątkową. Wycena poszła sprawnie. Ubezpieczyciel wypłacił świadczenie z ubezpieczenia na mieszkanie w terminie”.   

Pomocne mogą być też wszelkiego rodzaju porównywarki. Rankingi, jakie znajdziesz w naszym serwisie zostały stworzone na podstawie opinii Towarzystw Ubezpieczeń z profili znajdujących się na stronach np. Google, Facebook, Absolvent.pl czy Opinie24.pl. Weź też pod uwagę, że każdy medal ma dwie strony i warto zastanowić się, jaka może być wersja towarzystwa ubezpieczeniowego.

Avatar
Piotr Czubiński, Autor w serwisie Rankingdobrychpolis.pl

Autor poradników i wpisów o ubezpieczeniach na życie, zdrowie i o ubezpieczeniach mieszkań i domów. Pracuję w ubezpieczeniach od 2001 roku i co ciekawe, nadal z zainteresowaniem śledzę zmiany w polisach. Ubezpieczenia są ważne, a jeszcze ważniejsze te dobrane dobrze. Zapraszam do polemiki!

Ikona waga

Wypełnij formularz i porównaj oferty ubezpieczeń na życie

Sprawdź z nami dopasowane oferty!

Strefa wiedzy